Økonomisk og sikker transport av masse med nye hjuldumpere
12. mai 2021, 08:05
Wacker Neuson presenterer nye versjoner av de to største hjuldumperne: Modellene DW60 og DW90 overbeviser med ekstra valgfrie tillegg, forbedret sikkerhet og enda bedre komfort. Kombinert med gjennomtenkte utstyrsfunksjoner som hydrostatisk firehjulsdrift med automatisk ECO-modus og automatisk stoppfunksjon, kan dumperne brukes til å jobbe enda mer økonomisk.
De velprøvde DW60- og DW90-hjuldumperne har allerede vist sin styrke på mange bruksområder takket være kombinasjonen av høy nyttelast på 6 000 og 9 000 kilo, kompakte dimensjoner og høy mobilitet i terrenget takket være knekk-pendelleddet. Etter en omfangsrik revisjon er de nå blant annet utstyrt med miljøvennlige og samtidig produktive dieselmotorer som overholder avgasstandarden trinn V.
Når det gjelder ujevnt terreng, kan begge dumperne DW60 og DW90 vise sin styrke. Takket være hydrostatisk allhjulsdrift er de enkle å betjene: Føreren velger kun kjøring forover eller revers, og kan deretter fullt og helt konsentrere seg om arbeidet. Den behagelige kjøreopplevelsen støttes av den konstante trekkraften fra 0 til maksimal hastighet og den hydrostatiske bremsevirkningen som starter så snart foten slippes fra gasspedalen. I tillegg lyser de automatiske bremselysene opp straks maskinen blir langsommere, som gjør området rundt byggeplassen enda sikrere. Maskinens automatiske ECO-modus sørger for minimalt forbruk med optimal kraftuttak takket være automatisk senking av tomgangshastigheten og effektiv koordinering av det elektronisk styrte drivverket og dieselmotoren.
Dumperne DW60 og DW90 sørger for mer sikkerhet på byggeplassen fordi de har en akkumulator-parkeringsbrems som fungerer automatisk så snart motoren er slått av – føreren trenger ikke å aktivere den manuelt. Det høyverdige standardutstyret i betjeningsområdet – både med og uten førerhytte – gjør arbeidsdagen lettere for føreren og sørger for mer effektivitet.
Du finner mer informasjon i videoen: https://youtu.be/7MFzRJ9KHrQ